Diecézní setkání mládeže

10.04.2014 08:12

Setkání mládeže s otcem biskupem Vojtěchem

Toto setkání se koná pravidelně od roku 1990 v sobotu před Květnou nedělí. V sobotu 12. 4. 2014  od 8:30 se mladí setkají se svým biskupem Mons.Vojtěchem Cikrlem.

Setkání je zaměřeno na aktuální témata, která mladé lidi zajímají (manželství, partnerství, komunikace, psychologie, drogy a závislosti, hledání místa ve společnosti a angažovanost mladých lidí v politice, média, hudba, misie, otázky víry, problémy církve).

Dopoledne probíhá formou workshopů, přednáškových a besedních skupin. Odpoledne pokračuje společným kulturně-duchovním programem. Hosty setkání bývají pravidelně představitelé římskokatolické církve, veřejného i politického života, dále odborníci z vybraných oblastí a laici. Setkání zahajuje brněnský biskup Mons.Vojtěch Cikrle.

Převážně se program odehrává v katedrále sv. Petra a Pavla, workshopy jsou rozmístěny v dalších brněnských kostelech a sálech.V letošním roce je nově možnost přihlásit se do dopoledních workshopů a skupin přes internet a to od 20. 3. 2013

Každoročně přijíždí na tuto akci okolo 2 000 mladých ve věku 11 – 26 let z celé brněnské diecéze. Z toho je více než sto z nich zapojeno do organizace – pořadatelé, schola, výzdoba, animátoři skupin, režie programu a další.

Setkání je organizování přímo diecézním centrem mládeže za pomoci několika desítek dobrovolníků z řad samotné mládeže. Účastníci přispívají dobrovolným příspěvkem.

Upoutávka na Diecézní setkání: