Exkluzivní dokument o konkláve

08.03.2013 19:13

V čele církve stálo doposud 265 papežů. Kdo bude další? Jak se bude jmenovat? A jak probíhá jeho volba, která je už staletí zahalena tajemstvím?

Volba nového nástupce apoštola Petra vzbuzuje velký zájem po celém světě. Televize Noe připravila exkluzivní dokument  španělské produkce,  který přesahuje spekulativní teorie moderních sdělovacích prostředků o tom, kdo v příštích letech povede římskokatolickou církev. Naopak, prostřednictvím svědectví několika kardinálů a odborníků na církevní právo a historii si představíme pozadí papežské volby a dějinný pohled na fenomén konkláve. Jedinečné archivní záběry ze všech papežských voleb 20. století, které nás seznámí se zákulisím hlasování a přiblíží složité a tajemné rituály, dodávají celému filmu ještě větší hodnotu a slibují nevšední divácký zážitek.

Premiéru dokumentárního filmu

KONKLÁVE - JAK SE VOLÍ PAPEŽ

uvede TV Noe v neděli 10. března ve 20.30 hodin.

V reprízách jej budete moci sledovat:

• v pondělí 11.3. v 18.50 hod.
  • v úterý 12.3. v 8.40 hod.
  • ve středu 13.3. ve 22.20 hod.
  • ve čtvrtek 14.3. ve 12.05 hod.

Originální trailer k filmu lze shlédnout přímo na stránkách producentské společnosti.