Loučení s otcem Markem

29.07.2015 18:47

Posledním červencovým dnem roku 2015 končí ve své funkci duchovního správce ve Velkých Pavlovicích otec ThLic. Marek Kardaczyńsky. Ten zde působil od srpna 2011. V neděli 26. července 2015 odsloužil v našem kostele poslední nedělní mši svatou.

Rozloučit se přišla spousta farníků, zazpíval chrámový sbor Laudamus, přišla i krojovaná mládež. Na závěr zaznělo vřelé poděkování. Otec obdržel spoustu věcných darů. Popřálo se mu mnoho zdraví a sil do dalších let.

Otci tímto děkujeme za věrnou službu, kdy jako správný pastýř křtil naše děti. Čtyři ročníky dětí přivedl k prvnímu svatému přijímání. Oddával zdejší snoubence. Obětavě navštěvoval nemocné a naše zemřelé doprovázel na jejich poslední cestě.

Za jeho působení vznikly ve farnosti tři různé farní skupinky. Malý divadelní spolek, faru otevřel pro společenství mládeže a hlavně stál u zrodu společenství Ctitelů Panny Marie. Katechetkám dal příležitost pracovat s dětmi a předávat tak jim víru a lásku v Ježíše Krista. Scholu Boží děcka a chrámový sboru Laudamus duchovně i finančně podporoval při všech vystoupeních a různých projektech.

Ale nejen duchovně pracoval, ze všech oprav a rekonstrukcí na našem kostele se patří vyzvednout aktuální opravu fasády kostela. Akce velkých rozměrů, která se snad s pomocí Boží a nového duchovní správce dovede do zdárného konce.

Milý otče Marku,

děkujeme Vám za obětavou službu, modlitby a slova povzbuzení.
Vyprošujeme Vám zdraví, pokoj v srdci a radost od Pána.

Farníci z Velkých Pavlovic